Zkušenosti s AAA Auto: Jak jsme dopadli s hledáním slušného ojetého vozu?

Sehnat ojetý automobil je jako zajít pro rohlíky do samoobsluhy. Ojetiny jsou k mání na každém rohu a nabídka převyšuje poptávku. Stačí trochu „pogooglovat“ a obratem objevíte nespočet inzertních serverů s tisícovkami inzerátů od soukromých osob a snad ještě větší množství nabídek autobazarů. V následujících řádcích najdete naše zkušenosti s gigantem, kterého netřeba představovat. Síť autobazarů AAA Auto patří mezi nejúspěšnější české „porevoluční“ firmy a v současné době platí za jednoho z největších distributorů v Evropě.

O „Ačkách“ se na internetu píše ledacos. Někteří zákazníci nedají na služby, jakožto i na nabídku ojetých vozidel, dopustit. Jiní mají vůči přednímu prodejci výhrady. Nás zajímalo, nakolik jsou negativní ohlasy dílem zhrzené konkurence. Probíhá koupě ojetého vozidla bez problémů, anebo je lepší, poohlédnout se po slušné ojetině někde jinde? Výsledek testu byl pro naši redakci překvapením, protože jsme k AAA Auto přistupovali s určitou dávkou skepse…

Rozhodli jsem se pro poměrně odvážný tah, a to koupi ojetého sedanu VW Passat, který měl na tachometru podezřele nízké hodnoty. Jenomže po důkladném prověření stavu vozidla došli naši mechanici k závěru, že počet najetých kilometrů plně odpovídá roku výroby a dalším informacím, které nám prodejce poskytl.

Co se týče ceny, k té jsme určité výhrady měli, nicméně i autobazary musí z prodeje profitovat. Přesto se nám povedlo dojednat sadu zimních pneumatik. V tomto ohledu doporučujeme kamennou tvář a nekývat na vše, co vám přidělený zaměstnanec napovídá. V zájmu AAA Auto je prodat a s trochou štěstí stlačíte cenu vozidla alespoň o pár tisíc, případně získáte nějaký bonus navíc.

Podstatné je však to, že se nám během několik desítek minut podařilo dohledat velmi slušnou ojetinu. Pracovník Aček byl milý a ochotně odpovídal na veškeré (a mnohdy zapeklité) dotazy. Smlouvu jsme shledali jako dostatečně transparentní a prodej hodnotíme kladně. Přesto doporučujeme návštěvu autobazaru společně s někým, kdo se pod kapotou vyzná – což samozřejmě platí o koupi ojetiny všeobecně. Žádný autobazar a dokonce ani AAA Auto není neomylný a pomocná ruka mechanika rozhodně přijde vhod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *